Shapes Egzersiz Sistemi nedir?

Amerika’da 1970’li yıllardan beri kullanılmaktadır. Dünyada “Sihirli 30 Dakika” ya da “İstasyon sistemi” adıyla da anılan bu sistem, “sadece kadınlara”, “sadece 30 dakikada” yağ yakma ve hızlı form tutma imkânı sunuyor.

Fitness, step ve aerobik kombinasyonu olan bu sistemin sadece kadınlara yönelik olması temelini, ekipmanların kadın fizyolojisine göre tasarlanıp üretilmiş olmasıdır. SHAPES fitness ekipmanlarımız, ağırlık prensibiyle değil, itme - çekme gücü prensibiyle çalışıyor. Yani su altı egzersizi mantığı geçerli. Zaten sistem ilk olarak Amerika’da çıktığında fizik tedavi, rehabilitasyon amaçlı kullanılmış.

shapes-egzersiz-sistemiSHAPES sistemi, ana istasyon adı verilen 8 fitness ekipmanı ile dönüşümlü olarak kullanılan ve ara istasyon adı verilen 12 ekipmandan oluşuyor. Hızlı, aynı zamanda çok eğlenceli bir döngü sistemi bu. Kadınlar aynı spor aletinin üzerinde dakikaların geçmesini beklemek ya da hareket / tekrar adedini saymak zorunda kalmıyorlar. Müzik eşliğinde 35 saniyede bir gelen sinyal, ekipman değişme komutu oluyor. Böylece salon içerisindeki dinamizm hiç düşmüyor. Bu durum sistemi monotonluktan tamamen arındırıyor. Her tur 10 dakikada tamamlanıyor ve 3 tur sonra yani 30 dakikada günlük spor ihtiyacınız karşılanıyor.

SHAPES sisteminin diğer bir ana özelliği de, seans uygulaması olmaması. Yani geç kalma, yetişememe durumu söz konusu değil. Salonlarımızın açık olduğu günlerde (Pazar hariç her gün) istediğiniz zamanda geliyor, sporunuzu yapıp çıkıyorsunuz.

Öğrenci, çalışan kadın veya ev kadını hiç fark etmiyor; 15-75 yaş arası tüm kadınlar için ideal!
Haftada 3 gün gelinmesi sağlıklı bir vücut için yeterli ise de vakit ayırabilen kadınlarımız haftanın 6 günü de gelebilirler.

Amacımız düzenli spor yapma kültürünü Türk kadınlarına kazandırmak. Çünkü sağlıklı bir kas, kemik ve dolaşım sistemi, diyabetin kontrolü, kalp krizi riskinde azalma, stres atma ve mutlu bir yaşam sürme düzenli spor ile yakından ilişkilidir. Sağlıklı bireyler sağlıklı toplumları oluşturur. SHAPES salonlarında bugüne kadar 40.000’in üzerinde kadına ulaşmış durumdayız. Bu sayı her gün artıyor.
SHAPES egzersiz sistemi kadınlar tarafından kolay ve eğlenceli bulunmaktadır. Ekonomik üyelik fiyatlarıyla çabuk zayıflama sağlaması, kadın kadına bir ortamda olup sosyalleşme, 30 dakikada sporlarını tamamlamaya imkân sağlaması yönü ile de çok tutulmaktadır.

 

Biz Bize

Sosyal Sorumluluk Hesaplamalar Tablolar E- Bülten Üyeliği
shapes-biz-bize shapes-sosyal-sorumluluk beden-kitle-endeksi-shapes shapes-e-bulten
Psikoloğumuz Mine Tekin ile Kadın, spor, psikoloji ve sağlıklı yaşam üzerine Shapes for Women'ın en önemli görevi topluma sağlıklı bireyler yetiştirmesidir. İdeal Kilonuzu Beden Kitle Endeksinizi Merak Ediyorsanız Tıklayınız Sağlıklı yaşam, beslenme, diyet, spor, güzellik ve hayata dair özel tavsiyeler 
      İş Ortaklarımız        
finansbank-logo akut-logo ege-universitesi-logo rotaract-2440-bolge herkes-icin-spor-logo univera-logo yuksek-topuklar-kadin-portali yoga-federasyonu