Shapes Egzersiz Sistemi nedir?

Amerika’da 1970’li yıllardan beri kullanılan dünyada  “Sihirli 30 Dakika” ya da “İstasyon sistemi” adıyla da anılan bu sistem, “sadece kadınlara”, “sadece 30 dakikada” yağ yakma ve hızlı form tutma imkânı sunuyor. Sistem ilk olarak çıktığında fizik tedavi, rehabilitasyon amaçlı kullanılmış. Daha sonra bireylerde ciddi incelme ve kilo kaybı görülünce spor salonuna çevrilmiş.

Sistemin diğer bir ana özelliği de, seans uygulaması olmaması. Yani geç kalma, yetişememe durumu söz konusu değil. Salonlarımızın açık olduğu günlerde (Pazar hariç her gün) istediğiniz zamanda geliyor, sporunuzu yapıp çıkıyorsunuz. Dünya Sağlık örgütünün de önerisi haftada en az 3 gün en az 30 dakikalık egzersizi içermektedir. Haftada 3 gün gelinmesi sağlıklı bir vücut için yeterli ise de vakit ayırabilen kadınlarımız haftanın 6 günü de gelebilirler. Sistemi denemek isteyen kadınlarımız http://www.shapesforwomenturkey.com/component/chronoforms/?chronoform=deneme-kuponu adresinden ücretsiz deneme kuponu doldurup randevu alabilirler.

shapes-egzersiz-sistemi

Fitness, step ve aerobik  kombinasyonu olan bu sistemin sadece kadınlara yönelik olmasının tek sebebi aletlerin kadınların fizyolojisine göre tasarlanıp üretilmiş olması. Ekipmanlar ağırlık prensibiyle değil, itme - çekme gücü prensibiyle çalışıyor. Yani aslında su altındaki egzersiz  mantığı ile aynı.

Sistem, ana istasyon adı verilen 8 fitness ekipmanı ile dönüşümlü olarak kullanılan ve ara istasyon adı verilen 12 ekipmandan oluşuyor. Hızlı, aynı zamanda çok eğlenceli bir döngü sistemi bu. Kadınlar aynı spor aletinin üzerinde dakikaların geçmesini beklemek ya da hareket / tekrar adedini saymak zorunda kalmıyorlar. Müzik eşliğinde 35 saniyede bir gelen sinyal, ekipman değişme komutu oluyor. Böylece salon içerisindeki dinamizm hiç düşmüyor. Bu sistemle hem ciddi bir incelme hem de kardiyovasküler olarak da çalıştığınız için yağ yakımı sağlayabiliyorsunuz. Her tur 10 dakikada tamamlanıyor ve 3 tur sonra yani 30 dakikada günlük spor ihtiyacınız karşılanıyor. 

Öğrenci, çalışan kadın veya ev kadını hiç fark etmiyor; 15-75 yaş arası tüm kadınlar için ideal!

Amacımız düzenli spor yapma kültürünü Türk kadınlarına kazandırmak. Çünkü sağlıklı bir kas, kemik ve dolaşım sistemi, diyabetin kontrolü, kalp krizi riskinde azalma, stres atma ve mutlu bir yaşam sürme düzenli spor ile yakından ilişkilidir. Sağlıklı bireyler sağlıklı toplumları oluşturur. Bugüne kadar 25.000’in üzerinde kadına ulaşmış durumdayız. Bu sayı her gün artıyor.

Shapes egzersiz sistemi kadınlar tarafından kolay ve  eğlenceli bulunmaktadır. Ekonomik üyelik fiyatlarıyla çabuk zayıflama sağlaması, kadın kadına bir ortamda olup sosyalleşme, 30 dakikada sporlarını tamamlamaya imkân sağlaması yönü ile de çok tutulmaktadır.